Češi v play-off mistrovství světa!

27. 4. 2017

Jasná výhra nad Kazachstánem (14:1) stvrdila postup české reprezentační dvojice Zuzana Hájková, Tomáš Paul do vyřazovací části mistrovství světa v mixed doubles. Po třech letech budeme moct opět fandit v play-off českému páru (a opět Zuzce s Lamou)!

Češi nedali Kazachstánu šanci, po čtyřce v prvním endu ukradli jedničku a pětku, soupeř dokázal skórovat jen jednou – jedničkou ve čtvrtém endu, takže po šesti endech bylo hotovo. Před play-off čeká české duo už jen zápas s Francií (ve čtvrtek od 14.30 místního času), kde bude hrát především o nasazení do play-off.

Tomáš Paul: „Zápas proti Kazachstánu byl tréninkem pro udržení koncentrace. Hned v prvním endu se nám podařilo skórovat větším množstvím bodů, ke kterým jsme postupně přidávali další. Šlo pak jen o to nepolevit a hrát dál náš standard, nenechat se překvapit nečekaným obratem hry. Po půlce zápasu již bylo naštěstí jasné, že se už nic nemůže pokazit. Soupeřům nejen docházely kameny, navíc i bojovali s nedostatkem času určeným ke hře, velmi pravděpodobně by nedokázali zápas proti hodinám vyhrát.

Trochu nás ale zaskočila razantní změna podmínek, led byl oproti předchozím zápasům mnohem pomalejší, na druhou stranu se více podobal ledu, na kterém trénujeme v Praze, takže jsme se poměrně rychle sžili.“

Zuzana Hájková: „“Jelikož jsme včera měli určité problémy s komunikací, tak jsme se dnes zaměřili na změnu drobných věcí, abychom přispěli právě ke zlepšení komunikace, která nás trochu potrápila v zápasu proti USA.

Výhra nad Kazachstánem nás kvalifikovala do play-off, čímž jsme splnili první úkol. Rádi bychom si ale ještě pojistili lepší výchozí pozici, proto chceme vyhrát i nad Francií, a zároveň naházet dobrá LSD.“

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024