Češi skončili na MS mixů v základní části, zlato vyhráli Švédové

22. 10. 2023

Mistrovství světa mixů 2023

Ve skotském Aberdeenu se v sobotu dohrálo mistrovství světa mixů. Češi pod vedením skipa Miloše Hoferky na turnaji skončili už ve čtvrtek po zápase se Slovenskem a umístili se na 6. místě ve skupině. Od postupu do play-off je dělily 3 příčky.

Ze sedmi zápasů v rámci základní části zaznamenali dohromady 2 výhry proti Nigérii a Ukrajině. S Hongkongem a Slovenskem však hráli velmi vyrovnaně, kdy oba zápasy skončily až v extraendu.

„V první polovině turnaje nás trestal hodně točivý led – bojovali jsme s releasy, kdy každá nekonzistentnost na odhozu ve výsledku znamenala točení kamene o několik stop rozdílně. Mrzelo nás, že se nám nedařilo hrát s úspěšností, na kterou jsme byli zvyklí z ČR,“ komentuje některé z proher skip Miloš Hoferka.

Většina hráčů českého týmu hrála na zahraničním ledě úplně poprvé. „Doufali jsme, že na MS budeme mít o něco lepší výsledek. Na druhou stranu jsme věděli, že náš tým je prakticky bez zkušeností s velkými turnaji, a tak jsme od sebe neměli zas tak velká očekávání. První zápasy jsme byli hodně nervózní,“ hodnotí celý turnaj Hoferka.

Zlato si z mixů odvezli Švédové, kteří ve finálovém zápase vyhráli nad Španěly 8:2. Kanaďané skončili bronzoví.

Na mistrovství mixů se předvedlo i mnoho týmů nově vzniklých národních curlingových svazů. „Překvapilo nás, že většina hráčů z „exotických“ federací (Nigerie, Hongkong, Indie, …) jsou curleři žijící a trénující v Kanadě nebo USA,“ řekl o mezinárodní sestavě turnaje český skip a dodává, že účast na MS byla pro něho a jeho spoluhráče velkou zkušeností.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024