Češi na mistrovství světa mixů vybojovali devátou příčku

21. 10. 2018

Česká reprezentace po působivém výkonu v základní části postoupila do osmifinále mistrovství světa, kde však podlehla Švýcarsku a tak končí na děleném 9. – 12. místě.

Mistrovství světa mixů se letos hrálo v kanadském městě Kelowna ve dnech 13. – 20. října. Celkem se zúčastnilo 35 zemí, včetně české reprezentace ve složení Lukáš Klíma (skip), Petra Vinšová (viceskip), Marek Černovský, Michaela Baudyšová. Koučem byl Jakub Bareš.

Šampionát se hrál ve čtyřech skupinách po devíti týmech. Po jednom kole vzájemných utkání postoupila první reprezentace přímo do čtvrtfinále, druhá a třetí hrála ještě „osmifinále“, respektive kvali­fikační zápasy o postup do čtvrtfinále. Češi prošli skupinou hladce, prohráli až se Španělskem (3:6) a tím se bohužel dostali až na druhou pozici ve skupině. Porážka od Polska v posledním utkání neměla vliv na pořadí a Čechům by ani výhra nepomohla k prvnímu místu. Španělé tedy skupinu vyhráli s bilancí sedmi výher a jedné porážky, Češi postoupili z druhého místa s bilancí 6:2 a z třetí příčky postoupili do osmifinále Švédové s bilancí 5:3.
V následném playoff narazil český tým na Švýcarsko, kterému podlehl 4:7 a tím na mistrovství světa skončil na dělené 9. – 12. příčce. Švýcaři následně ve čtvrtfinále podlehli Norům. Španělé, přemožitelé ze skupiny, se probojovali až do finále, kde prohráli s Kanadou. Třetí příčku získali Rusové, kteří v utkání o bronz porazili Norsko.

Pro Českou republiku se nyní jedná o druhé nejlepší umístění na mistrovství světa mixů po loňském bronzu. Aktuální tým dorovnal deváté místo z roku 2016, které vybojoval tým Jakuba Bareše, jež v letošním roce působil jako trenér.

Jednotlivé výsledky naleznete na webu curling.cz/wmxcc2018

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024