Češi jsou desátí na světě v mixed doubles!

29. 4. 2018

Český tým Zuzana Hájková / Tomáš Paul vybojoval na mistrovství světa 2018 desátou příčku!

Po solidním výkonu postoupili Češi ze skupiny do osmifinále, v němž však podlehli Kanadě 6:8 (záznam utkání naleznete na youtube). Tím ztratili šanci získat medaile, ale turnaj pro ně neskončil – pokračovali do turnaje B o umístění mezi 9. a 16. příčkou. Hájková s Paulem utkání proti Estonsku rozhodli až v extraendu, díky kterému zvítězili 7:6. Následoval souboj s Itálií, který v podstatě rozhodnul již druhý end, v němž Češi získali pětku, následně několik bodů ukradli a v závěru si vítězství již nenechali vzít a vyhráli 9:5. Pár Hájková / Paul tím postoupil až do finálové rundy celého turnaje, v níž se vedle sebe hrálo o 1., 3., 5., 7. a 9. místo, o něž bojovala právě česká reprezentace proti skotské dvojici Stirling / Kingan. V tomto duelu se Čechům ve střední části nedařilo, dovolili soupeřům ukrást dvě dvojky, a pak již vývoj zápasu nedokázali zvrátit a prohráli 6:8. Pár Hájková / Paul tím vybojoval desáté místo na světě, což je výborný výsledek. Zároveň tím udrželi Českou republiku ve světovém rankingu na devátém místě v mixed doubles (muži 16., ženy 11., MD 9., mixy 6., vozíčkáři 13. místo)


Rozhovor s oběma hráči:

Jak vnímáte výsledné desáté místo?

Máme trochu smíšené pocity. Samozřejmě jsme chtěli dopadnout lépe, ale celkem vzato jsme spokojeni. Je super, že jsme udrželi České republice 9. místo ve světovém rankingu, to se bude hodit, až se bude dělit MS na dvě výkonnostní skupiny (což je nyní diskutovaná varianta na úrovni WCF). Turnaj nám zase dal mnoho nového, spoustu podnětů, na čem pracovat

Podle komunikace měly některé týmy problém se čtením ledu, jak jste to měli vy?

Byli jsme krapet překvapeni. Po celý turnaj točil nádherně, ale rychlost byla každý zápas úplně jiná a hodně záležela na projetých stopách. S tím jsme trochu bojovali, ale stejně jako všechny týmy.

Překvapil vás některé finální umístění?

Jediným pro nás významně překvapivým výsledkem bylo umístění Turecka, ale jinak se v top 16 objevily přesně ty týmy, které jsme očekávali. A vítězství Švýcarů bylo zcela zasloužené i s ohledem na to, jak hráli v průběhu celé sezóny.

Tomáš měl již před MS problém s rukou. Jak to dopadlo?

Co se týká zraněné ruky, tak se nijak nezhoršila. Celý turnaj jsem ale zametal v opačném gardu, protože by to byl moc velký  risk si zničit odhazovací ruku úplně. Naštěstí jsem schopný zametat oběma rukama poměrně obstojně, takže to nebyla výrazná nevýhoda.

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024