Češi jedou na turnaje do Estonska a Švýcarska

22. 9. 2022

Dva české týmy vyrazí o víkendu na turnaje Světové tour v zahraničí. Olympionici Paulová / Paul se předvedou v Tallinnu, česká ženská reprezentace bude hrát v Basileji.

Tallinn

V sedmém ročníku tohoto turnaje se utká osmnáct párů ve třech skupinách. Osm nejlepších týmů pak postoupí do playoff. První zápas české dvojice začíná v pátek v 9.00 středoevropského času. Soupeřem budou Norové Rønning / Brænden. Papírově nejsilnějšími soupeři ve skupině budou zkušení Španělé Otaegi / Unanue nebo mladí domácí hráči Madisson / Kukner. Turnaj je dobře obsazen dalšími silnými týmy: V jiných skupinách jsou další silné páry: olympionici Skaslien / Nedregotten, německá jednička Schöll / Harsch a domácí hvězdy Kaldvee / Lill. Zajímavostí je netradiční účastník – ukrajinský tým – Kotova / Nikolov. Na Ukrajině se curling oficiálně hraje teprve od roku 2013.

Paulovi v Tallinnu vloni zvítězili, na jaře 2021 vybojovali bronz a v září 2019 stříbro. Paulovi si vybrali účast v Estonsku a proto je neuvidíme v Praze během 1. kvalifikačního turnaje MČR, který se hraje během tohoto víkendu.

Online výsledky naleznete na webu WCT.

Zápasy je možné sledovat živě. V Tallinnu běží stream zabírající všechny dráhy.

 

Basilej

Ženská jednička hraje v Basileji. Skipkou je Alžběta Zelingrová (Betty Baudyšová se přes léto vdala). Český tým hraje v sestavě, se kterou měl hrát kvalifikaci o mistrovství světa, tedy bez Anny Kubeškové a naopak s Anetou Muellernovou a Lenkou Hronovou. Jedná se o tým, který minulý víkend vyhrál ženskou část pražského Kolibris Cupu, a který bude reprezentovat v listopadu na mistrovství Evropy. V Basileji skončil tento tým v jiné sestavě nejvýš v roce 2018, kdy postoupil do playoff. Vloni skončily Češky uprostřed skupiny.

Na turnaji se hraje ve čtyřech skupinách po pěti. Následně se však udělá souhrnné pořadí a prvních osm týmů postoupí do playoff. Prvním soupeřem českého výběru bude tým Skotky Farmer. Hraje se v pátek od 9.00. Ve skupině je i klasická soupeřka Jentsch. Toto utkání začíná v pátek v 15.00 a je jediným, které lze sledovat online. Papírově nejsilnějšími celky turnaje jsou obhájkyně loňského 1. místa – dánský tým skipky Dupont – a hlavně Švýcarky kolem Silvany Tirinzoni, které jsou držitelkami evropských a světových medailí (i když v týmu došlo po OH ke změnám v sestavě).

Online výsledky naleznete na webu WCT


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024