Češi jedou na turnaje do Estonska a Švýcarska

22. 9. 2022

Dva české týmy vyrazí o víkendu na turnaje Světové tour v zahraničí. Olympionici Paulová / Paul se předvedou v Tallinnu, česká ženská reprezentace bude hrát v Basileji.

Tallinn

V sedmém ročníku tohoto turnaje se utká osmnáct párů ve třech skupinách. Osm nejlepších týmů pak postoupí do playoff. První zápas české dvojice začíná v pátek v 9.00 středoevropského času. Soupeřem budou Norové Rønning / Brænden. Papírově nejsilnějšími soupeři ve skupině budou zkušení Španělé Otaegi / Unanue nebo mladí domácí hráči Madisson / Kukner. Turnaj je dobře obsazen dalšími silnými týmy: V jiných skupinách jsou další silné páry: olympionici Skaslien / Nedregotten, německá jednička Schöll / Harsch a domácí hvězdy Kaldvee / Lill. Zajímavostí je netradiční účastník – ukrajinský tým – Kotova / Nikolov. Na Ukrajině se curling oficiálně hraje teprve od roku 2013.

Paulovi v Tallinnu vloni zvítězili, na jaře 2021 vybojovali bronz a v září 2019 stříbro. Paulovi si vybrali účast v Estonsku a proto je neuvidíme v Praze během 1. kvalifikačního turnaje MČR, který se hraje během tohoto víkendu.

Online výsledky naleznete na webu WCT.

Zápasy je možné sledovat živě. V Tallinnu běží stream zabírající všechny dráhy.

 

Basilej

Ženská jednička hraje v Basileji. Skipkou je Alžběta Zelingrová (Betty Baudyšová se přes léto vdala). Český tým hraje v sestavě, se kterou měl hrát kvalifikaci o mistrovství světa, tedy bez Anny Kubeškové a naopak s Anetou Muellernovou a Lenkou Hronovou. Jedná se o tým, který minulý víkend vyhrál ženskou část pražského Kolibris Cupu, a který bude reprezentovat v listopadu na mistrovství Evropy. V Basileji skončil tento tým v jiné sestavě nejvýš v roce 2018, kdy postoupil do playoff. Vloni skončily Češky uprostřed skupiny.

Na turnaji se hraje ve čtyřech skupinách po pěti. Následně se však udělá souhrnné pořadí a prvních osm týmů postoupí do playoff. Prvním soupeřem českého výběru bude tým Skotky Farmer. Hraje se v pátek od 9.00. Ve skupině je i klasická soupeřka Jentsch. Toto utkání začíná v pátek v 15.00 a je jediným, které lze sledovat online. Papírově nejsilnějšími celky turnaje jsou obhájkyně loňského 1. místa – dánský tým skipky Dupont – a hlavně Švýcarky kolem Silvany Tirinzoni, které jsou držitelkami evropských a světových medailí (i když v týmu došlo po OH ke změnám v sestavě).

Online výsledky naleznete na webu WCT


Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024