Boj s Italkami o postup do play off

9. 12. 2017

V posledním utkání základní části se Češky v pátek odpoledne na Olympijské kvalifikace utkaly se svými rivalkami z Itálie. Tým Diany Gaspari nedávno skončil bronzový na mistrovství Evropy.

DSC 9846

V prvním endu Češky soupeřkám dovolily ukrást bod, ale hned vzápětí uhrály ve výhodě dvojku. České hráčky pak defenzivní hrou nedovolily soupeřkám skórovat více body a tak Italky dvakrát nulovaly. V komplikovaném pátém endu Češky dokonce bod ukradly, takže o přestávce bylo skóre 3:1. Italskému týmu se bohužel podařilo hned po pauze uhrát tři body a tím se dostaly do vedení 4:3. České hráčky se však nenechaly rozhodit, dobře zahrály následující end a vybojovaly dvoubodový zisk a otočily utkání. Následně i Italky získaly dvojku a přetahovaná o průběžné vedení pokračovala. V devátém endu po krásném kameni Anny Kubeškové dvojkou bodovaly opět Češky. Do desátého endu tedy hráčky vstupovaly za stavu 7:6 pro český tým a s výhodou Itálie. Tento end byl napínavý až do posledního kamene, bohužel Gaspari zvládla svůj poslední kámen a tak Italky vyhrály 9:7.

Pro české hráčky to byl poslední zápas základní části a nyní musí čekat jestli jim pomohou jiné týmy k postupu do play off. Jediná šance je bohužel možná pouze v případě, že zatím méně úspěšný tým Finek porazí Dánsko. Pokud se tak nestane, tak české curlerky na Olympiádu nepojedou. 

Týmový kouč Karel Kubeška: „Oba týmy věděly, že je to rozhodující zápas, takže přirozeně byly oba týmy nervózní, což se v některých momentech projevilo. Proto byly některé fáze zápasu lepší pro Češky, některé fáze byly lepší pro Italky. Byly tam ne příliš povedené hody, kterých nebylo až tak moc, a bylo tam několik naprosto fantastických kamenů, které zahrály oba týmy. Hrálo se do posledního kamene. Byl to velmi vyrovnaný zápas, který měl divácky nesmírně atraktivní tečku, bohužel s kladným výsledkem pro soupeře, ale tak to ve sportu chodí.“

České hráčky nyní mají šanci postoupit do play-off pouze, pokud pokud Finky, které se zatím prezentovaly velmi slabým výkonem, porazí Dánky a Němky nezahrají vynikající draw shot a nevyhrají nad Čínou. Kubeška výkon svých svěřenkyň shrnul: „Holky bojovaly, pracovaly opravdu fest. Udělaly, co mohly. Samozřejmě, že turnaje takového typu, které jsou mentálně náročné a psychické vypjaté, provází určité technické výpadky. Nejsme profesionálové, nejsme dokonce ani poloprofesionálové. Z toho plyne, že sice máme natrénováno hodně, ale abychom hráli perfektněji nebo lépe než teď, tak bychom museli trénovat mnohem víc. Tohle je společnost, do které výkonnostně evidentně patříme. Prohráli jsme tři zápasy, všechny velmi těsně. Jeden v extraendu, jeden posledním kamenem, který byl velmi náročný, a další s Německem jsme prohráli po velmi vyrovnaném průběhu, kdy jsme mohli vyhrát. Možná nám chyběl kousek štěstí na to, abychom měli víc vítězství a abychom byli v nadstavbě. Třeba ho budeme mít víc příště v nějakém jiném turnaji.“

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024