Bareš: Věřím, že se nám podaří vyhrát tři ze čtyř

20. 5. 2021

Dostáváme se do druhé třetiny základní části mistrovství světa. Čeští zástupci Zuzana a Tomáš Paulovi mají za sebou tři výhry a dvě prohry a drží se na průběžné čtvrté příčce. Do konce round robin zbývají čtyři utkání. Toto mistrovství je jedinou akcí, odkud lze vybojovat přímý postup na olympijské hry. 

Šampionát se hraje ve dvou skupinách po desíti. První tři celky ze skupiny postoupí do playoff. Letenku do Pekingu 2022 získá sedm týmů. Čínská dvojice má účast na OH samozřejmě jistou. Nejméně úspěšné týmy spadnou pro příští rok do světového béčka. Češi mají nyní bilanci 3:2. 

„Jsem velmi spokojený s tím, jak si tým vede,“ říká týmový kouč Jakub Bareš, „tři vítězství se na začátek vždy hodí. Pomohla nám se dobře naladit na zbytek turnaje. Týmu se daří velmi dobře číst led a odhadnout rychlosti, draw patří mezi naše silné stránky. I když se nepodařilo vyhrát zápas proti Maďarsku a Skotsku, byly to zápasy až do posledního endu a tým nechal na ledě všechno, co mohl. Na každém turnaji se vyskytne zápas, který nevyjde podle vašich představ. Ale jede se dál. Čekají nás další čtyři utkání (Španělsko, Itálie, Kanada a Německo) a žádný zápas není lehký, není zadarmo. Úroveň týmů na mistrovství světa je opravdu vyrovnaná. Jsme těsně za půlkou turnaje a už se začíná rýsovat tabulka, nicméně je stále brzo na nějaké konečné odhady. Tým má výbornou formu a věřím, že se nám podaří vyhrát 3 ze 4 posledních utkání.“

Češi hrají ve čtvrtek od 13.30 proti Španělsku a od 20.30 proti Itálii. V pátek se hraje od 13.30 proti Kanadě a tento zápas se bude živě vysílat na youtube. Základní část se uzavře zápasem s Německem od 20.30. Ostatní zápasy budou možné pouze sledovat přes shot by shot.

Šampionát se podařilo uspořádat i přes pandemické problémy. „Z pozice trenéra se nás covidová opatření tolik nedotýkají. Je omezený pohyb osob a je třeba nosit roušky, ale na to jsme si už zvykly a člověk si toho už nevšimne. Nejnáročnější byl příjezd, papírování a dvoudenní karanténa na hotelu. Následně jsme absolvovali dva PCR testy a můžeme se pohybovat po hotelu a přilehlém hřišti na vycházky. V hale jsou trenérské lavičky oddělené. Každý tým má vlastní na své straně dráhy. To je něco, co je vlastně velmi příjemné a ponechal bych to i do budoucna. Režim se ale příliš neliší od běžného ne-covidového režimu. Když se nehraje, tak se odpočívá,“ uzavírá kouč.


 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024