Baráž o extraligu:

22. 3. 2023

Kdo se udržel a kdo si extraligu zahraje vůbec poprvé? V březnové baráži o extraligu mužů a žen se hrálo o dvě extraligová místa v každé kategorii.

 

Soutěž mužů:

Trutnov v extralize obsadil předposlední místo, a proto musel do baráže. V záchraně extraligové účasti však nakonec uspěli a nejvyšší českou soutěž tak budou hrát i příští rok. 

Nováčkem v extralize bude Dion Alpha, který má ve svých řadách mladé naděje v podobě Víta Chabičovského (mistr ČR MD 2023) a Davida Jakla (vicemistr ČR MD 2023).

„My jsme pomýšleli na extraligu už loni.“ začíná Vít Chabičovský. „Myslím, že jsme na to už loni i měli, ale nasbírali jsme pár proher se soupeři, se kterými jsme prostě prohrát neměli. Celkově jsme hráli dost nevyrovnaně a někdy jsme zahráli hodně dobře, někdy naopak vůbec nic a nakonec jsme byli třetí.“ vysvětluje loňský neúspěch Vít a prozradil, díky čemu to tentokrát vyšlo: „Letos by pro nás bylo velké zklamání, kdybychom nepostoupili, a proto jsme nic nenechali náhodě. Žádného soupeře jsme nepodcenili a proto jsme celou sezónu ani jednou neprohráli.“

A jak se těší na premiérový start v nejvyšší soutěži?„Na extraligu se moc těšíme, protože si myslíme, že bychom to tam mohli hodně zamíchat. Doufáme, že se dostaneme minimálně do finálového turnaje a za velký úspěch bychom považovali 2. místo. Bude to ale náš první rok, proto si myslím, že nejsme pod žádným tlakem udělat hned nějaký velký úspěch.“ poodhaluje týmové ambice Chabičovský.

 

Soutěž žen:

Šesté místo v extralize znamená baráž a ta letos čekala na tým PLC Ledo. I když to na začátku sezóny moc optimisticky neviděly, nakonec extraligu (i díky kontumaci soupeřek) zachránily. „Každou sezónu začínáme s možností, že se může jednat o tu poslední v extralize, takže si patřičně užíváme každý zápas. Těší nás, že jsme s mnohými týmy schopné hrát hezké a vyrovnané zápasy, ale zároveň si uvědomujeme rozdíl oproti těm nejlepším. To, že jsme v soutěži zůstaly je skvělé, ale samozřejmě bychom si soutěž rády vybojovaly na ledě a ne kontumací soupeřek. Uvidíme, co nám přinese nová sezóna a těšíme se na ni.“ říká Monika Podrábská.

Další extraligové místo, o které se hrálo, vybojoval Trutnov 2. Z první ligy si tak o jednu soutěž polepšil a extraligu si zahraje vůbec poprvé. 

Nový extraligový ročník se opět rozběhne na podzim a představí se v něm celkem sedm mužských a sedm ženských týmů.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024