Askew: Rozhodující utkání

5. 5. 2021

Národní kouč Brad Askew popisuje mistrovství světa žen, které má již víc než polovinu za sebou:

Toto mistrovství světa se již nemůže víc lišit od šampionátu, který bychom čekali v Kanadě, která podobnou akci pořádá každý rok. Žádné davy, žádné ceremoniály, žádné akce fanoušků, žádné oslavy a žádný televizní přenos. Také se to liší kvůli tomu, že je toto mistrovství jedinou příležitostí k přímému postupu na olympijské hry, oproti získávání bodů ze dvou ročníků.

Cílem všech týmů je vyhrát sedm a víc zápasů, aby měly šanci postoupit. Na mistrovství světa mužů, které se zde v Calgary hrálo před dvěma týdny, bylo třeba osm výher aby se šestý tým kvalifikoval.

V tuto chvíli jsou české ženy na 12. místě s bilancí 2:6 a zbývá jim již jen pět utkání. Pět výher nás přivede k celkovým sedmi, což je absolutní minimum, které potřebujeme. Ale dnes se utkáme se zatím neporaženým týmem ruských hráček s bilancí 8:0 a průběžně čtvrtými USA s bilancí 6:3. Pokud v obou prohrajeme, již nebudeme mít šanci postoupit.

Výkon českého týmu není na úrovni, kterou bychom potřebovali, abychom měli šanci postoupit. To se ukázalo při velkých prohrách se špičkovými týmy. Naše dvě výhry jsou s Estonskem a Itálii, které jsou na konci tabulky. Jednotlivé hráčky jsou na konci nebo poblíž spodního konce žebříčku procentuální úspěšnosti podle svých pozic. Tento šampionát je plný týmů, které již byly svými státy vybrány jako olympijské reprezentace a které bojují o vlastní postup, nejen o postup země na hry v Pekingu 2022. To je jistě dobrá motivace uspět!

Jsme opravdu rádi, jak mají Curling Canada a Světová federace pod kontrolou testování a monitorování, aby nás udrželi v bezpečí. Bylo šokující slyšet o dvou pozitivních testech v německém týmu, který musel mít negativní testy, aby doletěl do Kanady. Němky dostaly spoustu podporujících zpráv, když se dozvěděly, že mohou hrát, i když jen se třemi hráčkami. Včera večer jsme prošli již šestým testování a všichni hráči, koučové a organizátoři bydlící v hlavním hotelu byli negativní a mohou pokračovat ve hře.

 

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024