Anna Kubešková byla zvolena do Komise sportovců Světové curlingové federace

5. 7. 2018

Skipka nejlepšího českého ženského týmu Anna Kubešková byla společně s Kanaďankou Jill Officer zvolena do Komise sportovců (Athlete Commission) Světové curlingové federace (WCF).

Komise sportovců je nezávislý poradní orgán WCF, který vzniknul v roce 2013 a jehož základním posláním je komunikace zájmů hráčů směrem k vedení WCF. Komise se skládá ze sedmi osob, z nichž se každé dva roky obměňují dva členové. Letos mandát skončil Ann Swisshelm (USA) a Kelly Scott (Kanada). Pro zajištění úrovně komise a její názorové různorodosti se členy komise mohou stát hráči, kteří reprezentovali svou zemi na významné akci (OH, PH, MS) a zároveň pochází z různých částí světa, součástí komise jsou hráči obou pohlaví i zástupci vozíčkářského curlingu. Nové členy volí hráči, kteří v minulých osmi letech reprezentovali na Olympijských nebo Paralympijských hrách nebo na mistrovství světa. Anna Kubešková má za sebou účast na čtyřech mistrovstvích světa s nejlepším umístěním na šestém místě před pár měsíci (což je zároveň nejvyšší dosažená příčka na mistrovství světa v celé historii českého curlingu).

 „Jsem šťastná, že jsem získala příležitost být součástí Komise sportovců. Lákalo mě dostat se do skupiny současných nebo bývalých elitních sportovců, poslechnout si jejich názory a vize,“ sdělila Kubešková, „věřím, že díky mým zkušenostem ze šampionátů v posledních letech a také díky mé práci novináře můžu přispět do komise. Věřím, že můžu přinést názory, které budou pro tyto lidi nové, protože jsme pořád přeci jenom malá curlingová země, nemáme profesionální týmy a tato perspektiva by mohla být pro komisi přínosná.

Předseda ČSC David Šik doplnil: „Gratuluji Anně Kubeškové ke zvolení a jsem rád, že se do orgánů WCF dostala Češka. Zároveň je třeba si uvědomit, že tam nebude zastupovat zájmy Českého svazu curlingu, ale zájmy sportovců obecně. Myslím, že díky svým zkušenostem z řady šampionátů bude pro světový curling přínosem.“

V komisi dále působí Kim Forge (Austrálie), Cathrine Lindahl (Švédsko), Patrick McDonald (USA), David Murdoch (Skotsko) a Nolan Thiessen (Kanada), který byl zvolen skipem komise.

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024