Aktualizace k mistrovství světa žen a juniorů

26. 1. 2022

Junioři na svém MS-B odehráli většinu základní části, ale akce byla kvůli covidu zrušena. Juniorky tam ani neodletěly. Češky se kvůli covidu kvalifikace o svět ani nezúčastnily. Zbytek šampionátu se však odehrál. Kdo nakonec postoupil?

Juniorské MS-B, které je kvalifikací pro mistrovství světa juniorů, skončilo kvůli covidu po čtyřech dnech. Čeští junioři již v tu chvíli měli jistou účast v playoff. Soutěž juniorek se letos nehrála paralelně, ale měla začít až po chlapecké akci. To se bohužel již nestalo a tak Češky ani do Finska neodjely. Zrušením šampionátu vyvstal problém s výběrem týmů, které měly postoupit na MS-A. Nakonec byly vybrány tři země podle rankingu, tedy formálně ne jako postupující z MS-B. Na juniorském MS-A se tedy objeví Lotyšky, Norky a hráčky z USA. Do chlapeckého MS-A nově nastoupí junioři z Itálie, Nového Zélandu a Norska. Kvůli covidu se juniorské MS posouvá z březnového termínu na 15. – 22. května. Šampionát se koná ve švédském Jönköpingu.

Mladí čeští hráči budou mít šanci zase za rok. V nejbližších týdnech se odehrají mistrovství ČR v juniorských kategoriích. Dívčí a chlapečtí vítězové, tedy národní reprezentace budou v lednu 2023 opět bojovat o postup z MS-B.

Více o částečně odehraném MS-B juniorů naleznete na webu curling.cz/wjbcc2022

 

Světová kvalifikace žen se konala na stejném místě ve Finsku, ale za přísnějších podmínek. Aplikoval se princip bubliny, v rámci které byla akce pečlivěji oddělena od okolního světa. Covid však i tentokrát vystavil českým hráčkám stopku, jelikož se u nich po příletu objevily pozitivní výsledky testů. Více zde. Zbytek akce však proběhnul a tak se z postupu na mistrovství světa mohly radovat dvě dvojice reprezentantů. Mezi ženami uspěly Dánky a Norky. Na mužský šampionát postoupili Rusové a Nizozemci. V obou případech se dá říct, že postoupili favorité.

Čeští muži kvalifikaci hrát nemuseli, jelikož si výsledkem na podzimním mistrovství Evropy zajistili přímý postup na svět. MS mužů se hraje v Las Vegas ve dnech 2. – 10. dubna. Českou republiku bude reprezentovat tým Lukáše Klímy.

 


Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024