Aktualizace k mistrovství světa žen a juniorů

26. 1. 2022

Junioři na svém MS-B odehráli většinu základní části, ale akce byla kvůli covidu zrušena. Juniorky tam ani neodletěly. Češky se kvůli covidu kvalifikace o svět ani nezúčastnily. Zbytek šampionátu se však odehrál. Kdo nakonec postoupil?

Juniorské MS-B, které je kvalifikací pro mistrovství světa juniorů, skončilo kvůli covidu po čtyřech dnech. Čeští junioři již v tu chvíli měli jistou účast v playoff. Soutěž juniorek se letos nehrála paralelně, ale měla začít až po chlapecké akci. To se bohužel již nestalo a tak Češky ani do Finska neodjely. Zrušením šampionátu vyvstal problém s výběrem týmů, které měly postoupit na MS-A. Nakonec byly vybrány tři země podle rankingu, tedy formálně ne jako postupující z MS-B. Na juniorském MS-A se tedy objeví Lotyšky, Norky a hráčky z USA. Do chlapeckého MS-A nově nastoupí junioři z Itálie, Nového Zélandu a Norska. Kvůli covidu se juniorské MS posouvá z březnového termínu na 15. – 22. května. Šampionát se koná ve švédském Jönköpingu.

Mladí čeští hráči budou mít šanci zase za rok. V nejbližších týdnech se odehrají mistrovství ČR v juniorských kategoriích. Dívčí a chlapečtí vítězové, tedy národní reprezentace budou v lednu 2023 opět bojovat o postup z MS-B.

Více o částečně odehraném MS-B juniorů naleznete na webu curling.cz/wjbcc2022

 

Světová kvalifikace žen se konala na stejném místě ve Finsku, ale za přísnějších podmínek. Aplikoval se princip bubliny, v rámci které byla akce pečlivěji oddělena od okolního světa. Covid však i tentokrát vystavil českým hráčkám stopku, jelikož se u nich po příletu objevily pozitivní výsledky testů. Více zde. Zbytek akce však proběhnul a tak se z postupu na mistrovství světa mohly radovat dvě dvojice reprezentantů. Mezi ženami uspěly Dánky a Norky. Na mužský šampionát postoupili Rusové a Nizozemci. V obou případech se dá říct, že postoupili favorité.

Čeští muži kvalifikaci hrát nemuseli, jelikož si výsledkem na podzimním mistrovství Evropy zajistili přímý postup na svět. MS mužů se hraje v Las Vegas ve dnech 2. – 10. dubna. Českou republiku bude reprezentovat tým Lukáše Klímy.

 


Curlingový kemp Třesk otevírá přihlašování 10. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024