Závěr sezóny pro pár Hájková / Paul a juniory & žáky

23. 5. 2018

Česká jednička mixed doubles – pár Hájková / Paul – uzavře tuto sezónu na turnaji světové série v Rusku. Zároveň se na Roztylech o víkendu odehraje poslední kolo juniorské a žákovské ligy, po níž se vyhlásí výsledky této soutěže, a vzápětí se rozpustí led kvůli letní přestávce.

WCT Arctic Cup Mixed Doubles

Tento turnaj se koná od čtvrtka do neděle v městě Dudinka, ležícím za polárním kruhem přibližně uprostřed Ruské federace. V této obci se nachází nejsevernější hala pro soutěže ledních sportů obdobné úrovně.

Poháru se zúčastní deset vyzvaných týmů ze Skotska, Kanady, Švédska, Švýcarska, Finska, Ruska a samozřejmě z ČR. Trochu nečekaný je pár Rachel Homan / Niklas Edin, tedy skipové čtyřčlenných týmů, kteří se párové disciplíně běžně nevěnují, ale ve svých soutěžích jsou na špičce – ve světovém pořadí jsou nyní oba na druhém místě – v mužích za týmem Brada Gushua a v ženách za Jennifer Jones.

Turnaj se hraje ve dvou pětičlenných skupinách, z nichž vždy dva nejlepší celky postoupí do semifinále.

Český tým čeká první zápas od 10.00 středoevropského času proti kanadské dvojici Courtney / Carruthers – stříbrným z mistrovství světa 2017 – oba týmy se potkaly zatím pouze v základní části zmíněného mistrovství. Toto utkání vyhrála česká reprezentace 7:5.

Průběžné výsledky

 

Juniorská a žákovská liga

Roztylský led naposledy v této sezóně uvítá juniorské a žákovské hráče, jejichž liga byla letos rozdělena do čtyř samostatných turnajů. Za umístění v těchto kolech získaly týmy body, podle kterých se v neděli určí celkové pořadí (Mistrovství ČR v juniorské a žákovské kategorii je samostatnou soutěží, která se již konala. Podrobnosti si přečtěte zde).

Čtvrtého kola juniorské a žákovské ligy se zúčastní šest žákovských (do 15 let) a deset juniorských týmů (do 21 let). V obou soutěžích týmy napřed odehrají vzájemná utkání ve skupinách, z nichž budou postupně pokračovat dál. Finálové zápasy začínají v neděli v 16.20.

Rozpis zápasů (pdf)

Průběžné výsledky

 

Zde naleznete výsledky z prvního, druhého a třetího turnaje juniorské a žákovské ligy.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024