Začíná mistrovství světa mixed doubles a seniorů

20. 4. 2019

V norském Stavangeru dnes začíná mistrovství světa mixed doubles, které se tradičně hraje zároveň s mistrovstvím světa seniorů. Českou republiku bude reprezentovat pár Paulová / Paul a seniorský tým Radka Klímy. Seniorky účast odmítly. 

Od příští sezóny se mistrovství světa mixed doubles omezí na dvacet týmů. Šestnáct postoupí dle výsledků z loňského ročníku (tedy šestnáct týmů, které postoupí ze skupin do playoff), další čtyři příčky obsadí týmy, které si účast vybojují na kvalifikaci o MS.

Vyjádření Paulových k ambicím na MS:

“Snažíme se na to moc nemyslet. Letos cítíme zodpovědnost za to, zda se nám podaří Českou republiku dostat do sekce MS A pro příští rok, ve které se budou od příštího roku sbírat olympijské body. Takže první cíl je se nerozklepat, zahrát dobře ve skupině a postoupit do Áčka. Soupeři ve skupině nám nedají nic zadarmo. Každý výsledek navíc už je příjemný bonus.”

Vyjádření národního kouče Brada Askewa:

“Je to divný pocit být součástí historického mistrovství světa mixed doubles, jelikož je to naposled, kdy se celý curlingový svět sjede, aby bojoval o medaile a další umístění. Rekordních 48 týmů bude bojovat o prvních šestnáct pozic, aby přímo postoupili do následujícího ročníku a vyhnuli se kvalifikaci o MS. V posledních letech, zvlášť od zavedení mixed doubles jako součásti olympijského programu, se úroveň neustále zvyšuje. Každoročně v této disciplíně přibývá medailistů z mistrovství světa a Olympijských her. Tento šampionát nám jasně osvětlí jaké úrovně potřebujeme dosáhnout, pokud cílíme na Olympiádu 2022 v Pekingu.

Česká reprezentace musí bojovat o první nebo druhé místo ve skupině, kde bude největším soupeřem Čína. Prohráli jsme s ní ve finále našeho posledního přípravného turnaje. Největší výzvou, které čelíme, je udržení koncentrace, když hrajeme každý den jen jedno utkání a jednou dvě. Těšíme se na nejnovějšího člena rodiny Světové curlingové federace ­ Nigérii, ­ i když se její hráči připravují v Kanadě.

Paulovi budou navazovat na loňské desáté místo i na svůj bronz z roku 2013. Senioři vloni v jiné sestavě skončili na 21. příčce.

 

První zápasy začínají v sobotu od 20.00 respektive 20.30. Více naleznete na jednotlivých podstránkách:

mistrovství světa mixed doubles | curling.cz/wmdcc2019

mistrovství světa seniorů | curling.cz/wscc2019

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024