Začíná mistrovství světa mixed doubles a seniorů

20. 4. 2019

V norském Stavangeru dnes začíná mistrovství světa mixed doubles, které se tradičně hraje zároveň s mistrovstvím světa seniorů. Českou republiku bude reprezentovat pár Paulová / Paul a seniorský tým Radka Klímy. Seniorky účast odmítly. 

Od příští sezóny se mistrovství světa mixed doubles omezí na dvacet týmů. Šestnáct postoupí dle výsledků z loňského ročníku (tedy šestnáct týmů, které postoupí ze skupin do playoff), další čtyři příčky obsadí týmy, které si účast vybojují na kvalifikaci o MS.

Vyjádření Paulových k ambicím na MS:

“Snažíme se na to moc nemyslet. Letos cítíme zodpovědnost za to, zda se nám podaří Českou republiku dostat do sekce MS A pro příští rok, ve které se budou od příštího roku sbírat olympijské body. Takže první cíl je se nerozklepat, zahrát dobře ve skupině a postoupit do Áčka. Soupeři ve skupině nám nedají nic zadarmo. Každý výsledek navíc už je příjemný bonus.”

Vyjádření národního kouče Brada Askewa:

“Je to divný pocit být součástí historického mistrovství světa mixed doubles, jelikož je to naposled, kdy se celý curlingový svět sjede, aby bojoval o medaile a další umístění. Rekordních 48 týmů bude bojovat o prvních šestnáct pozic, aby přímo postoupili do následujícího ročníku a vyhnuli se kvalifikaci o MS. V posledních letech, zvlášť od zavedení mixed doubles jako součásti olympijského programu, se úroveň neustále zvyšuje. Každoročně v této disciplíně přibývá medailistů z mistrovství světa a Olympijských her. Tento šampionát nám jasně osvětlí jaké úrovně potřebujeme dosáhnout, pokud cílíme na Olympiádu 2022 v Pekingu.

Česká reprezentace musí bojovat o první nebo druhé místo ve skupině, kde bude největším soupeřem Čína. Prohráli jsme s ní ve finále našeho posledního přípravného turnaje. Největší výzvou, které čelíme, je udržení koncentrace, když hrajeme každý den jen jedno utkání a jednou dvě. Těšíme se na nejnovějšího člena rodiny Světové curlingové federace ­ Nigérii, ­ i když se její hráči připravují v Kanadě.

Paulovi budou navazovat na loňské desáté místo i na svůj bronz z roku 2013. Senioři vloni v jiné sestavě skončili na 21. příčce.

 

První zápasy začínají v sobotu od 20.00 respektive 20.30. Více naleznete na jednotlivých podstránkách:

mistrovství světa mixed doubles | curling.cz/wmdcc2019

mistrovství světa seniorů | curling.cz/wscc2019

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024