Staronovou reprezentací mixed doubles se stal pár Hájková / Paul!

4. 3. 2018

Zuzana Hájková s Tomášem Paulem po napínavém finálovém turnaji vybojovali domácí prvenství a právo reprezentovat ČR na dubnovém mistrovství světa.

Šest týmů se v základní části finálového turnaje utkalo systémem každý s každým a následně se na průběžném prvním místě umístil pár Načeradská / Boháč (PLC Ledo) a tím rovnou postoupil do finále. O místo druhého finalisty svedly semifinálový boj týmy Zbraslav H (Hájková / Paul) a Savona M (Málková / Miklík). Savona začala úspěšně, ale zlomový byl čtvrtý end v němž Zbraslav uhrála čtyři body a tím se ujala vedení. Své vítězství tým Hájková / Paul pojistil trojicí bodů v šestém endu (viz video). Zápas nakonec skončil 10:7. 

V nedělním finále hraném na dvě vítězství se tedy utkala Zbraslav H a PLC Ledo. Tyto týmy se v aktuální sezóně potkaly pouze jednou a to v základní části tohoto turnaje o dva dny dříve, kdy zvítězil tým PLC Ledo jednoznačně poměrem 10:4. Ranní finálový zápas byl skvělou bitvou napínavou až do posledního kamene. První finálové vítězství nakonec získal tým Zbraslav H poměrem 6:5.

Druhé finále pro diváky bohužel v podstatě rozhodnul pětibodový zisk pro Zbraslav hned v prvním endu. Tým PLC Ledo následně před poměrně plnou halou bojoval, ale pár Hájková / Paul si vítězství již nenechal vzít a zápas skončil po sedmi endech 12:4.

Všechny výsledky naleznete zde.

Zuzana Hájková a Tomáš Paul si v náročné konkurenci opět vybojovali titul mistrů ČR a pojedou reprezentovat na mistrovství světa ve Švédsku na konci dubna. V loňském roce tam získali čtvrtou příčku, takže se můžeme jen těšit na jejich aktuální výkony.


Reportáž České televize včetně rozhovorů zde.

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024