Staronovou reprezentací mixed doubles se stal pár Hájková / Paul!

4. 3. 2018

Zuzana Hájková s Tomášem Paulem po napínavém finálovém turnaji vybojovali domácí prvenství a právo reprezentovat ČR na dubnovém mistrovství světa.

Šest týmů se v základní části finálového turnaje utkalo systémem každý s každým a následně se na průběžném prvním místě umístil pár Načeradská / Boháč (PLC Ledo) a tím rovnou postoupil do finále. O místo druhého finalisty svedly semifinálový boj týmy Zbraslav H (Hájková / Paul) a Savona M (Málková / Miklík). Savona začala úspěšně, ale zlomový byl čtvrtý end v němž Zbraslav uhrála čtyři body a tím se ujala vedení. Své vítězství tým Hájková / Paul pojistil trojicí bodů v šestém endu (viz video). Zápas nakonec skončil 10:7. 

V nedělním finále hraném na dvě vítězství se tedy utkala Zbraslav H a PLC Ledo. Tyto týmy se v aktuální sezóně potkaly pouze jednou a to v základní části tohoto turnaje o dva dny dříve, kdy zvítězil tým PLC Ledo jednoznačně poměrem 10:4. Ranní finálový zápas byl skvělou bitvou napínavou až do posledního kamene. První finálové vítězství nakonec získal tým Zbraslav H poměrem 6:5.

Druhé finále pro diváky bohužel v podstatě rozhodnul pětibodový zisk pro Zbraslav hned v prvním endu. Tým PLC Ledo následně před poměrně plnou halou bojoval, ale pár Hájková / Paul si vítězství již nenechal vzít a zápas skončil po sedmi endech 12:4.

Všechny výsledky naleznete zde.

Zuzana Hájková a Tomáš Paul si v náročné konkurenci opět vybojovali titul mistrů ČR a pojedou reprezentovat na mistrovství světa ve Švédsku na konci dubna. V loňském roce tam získali čtvrtou příčku, takže se můžeme jen těšit na jejich aktuální výkony.


Reportáž České televize včetně rozhovorů zde.

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Curlingový Kemp TŘESK otevírá přihlašování 12. června

24. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024