Polovina základní části MS žen je za námi

20. 3. 2018

Tým skipky Anny Kubeškové má za sebou polovinu ze dvanácti zápasů základní části mistrovství světa. 

23925 640
WWCC 2018 | Foto © WCF / Jeffrey Au

Úvodní zápas proti Kanadě začaly domácí silně. Uhrály ve výhodě čtyřku a vzápětí dvojku ukradly. Trojka pro české hráčky je sice mohla vrátit do hry, ale Kanaďanky kontrovaly ziskem čtyř bodů a až do konce udržely náskok. Zápas tedy skončil 5:11po sedmi endech. Ne vždy to na tomto turnaji vypadá, že je statistika úplně přesná, nicméně dle oficiálních údajů to byl velmi kvalitní zápas. ČR: 88 %, Kanada 92 %. Klára Svatoňová hrála na 93 % a Tereza Plíšková na 96 %. Kanadská trojka Kaitlyn Lawes hrála na 98 % a dvojka Jill Officer dokonce na 100 %. Kanaďanky po přestávce za stavu 10:3 vystřídaly Kaitlyn Lawes za Shannon Birchard, která v následujících dvou endech odhodila své kameny s úspěšností 94 %.

Do druhého zápasu pro stříbrným olympijským medailistkám z Koreje nastoupily Češky v upravené sestavě, v níž na první pozici hrála Ežen Kolčevská místo Kláry Svatoňové. Zápas se vyvíjel po jedničkách až do sedmého endu, v němž Češky uhrály čtyřku a otočily utkání na 5:3, následně soupeřky donutily k zisku jediného bodu. Vinou chyb však dovolily soupeřkám v devátém endu ukrást čtyřku. V posledním endu Korejky nechybovaly a nenechaly si vzít vítězství 8:5.

Třetí zápas na MS odehrály hráčky stále s Ežen Kolčevskou na první pozici. Utkání proti čínskému týmu skipky Yilun Jiang bylo v první polovině vyrovnané. Rozhodl až šestý end, v němž Češky skórovaly čtyřkou, na kterou čínské hráčky nedokázaly dostatečně reagovat. Český tým v devátém endu ještě trojkou zvýšil rozdíl na výsledné skóre 10:5 a tím si připsal na mistrovství světa 2018 první vítězství. Po vítězství nad Čínou sdělila skipka Kubešková: „Na výsledkovou tabuli jsme dostali čtyřku, což pro nás bylo skvělé, ale věděly jsme z dnešního ranního zápasu, že to neznamená konec hry a že musíme hrát až do úplného konce. Je to úleva, protože když prohrajete mnoho zápasů v řadě, dostanete pocit, že to úsilí může být zbytečné, ale nakonec máme výhru a cítíme se klidněji a pohodlněji.

Zápas proti Skotkám byl v pořadí čtvrtý. Soupeřkami byl tým skipky Hanny Fleming, které se příliš nedařilo a statistici spočítali její úspěšnost na 46 %. To se projevilo hned v úvodu, v němž Češky uhrály čtyřku a ukradly dvojku. Skotky dokázaly uhrát trojku a tím utkání dostalo stejný průběh prvních endů jako úvodní zápas proti Kanadě, akorát tentokrát ve prospěch českých hráček. Ty sice ve čtvrtém endu uhrály pouze jedničku, soupeřkám však nedovolily zvrátit vývoj utkání a po sedmi endech zvítězily 11:4.

Páté utkání proti italskému týmu skipky Gaspari bylo velmi vyrovnané a tak byl po deseti endech stav srovnaný 7:7. Rozhodující byl tudíž extraend s českou výhodou. Italky ho nezvládly, dohromady v tomto endu hrály pouze na 44 % a díky tomu tým Anny Kubeškové uhrál čtyři body a zvítězil 11:7 a připsal si již třetí vítězství a posunul se na průběžné páté místo.

V úterý se základní část MS dostala do poloviny a české hráčky nastoupily do svého šestého zápasu, v němž se utkaly se zlatým olympijským týmem ze Švédska. První bodový zisk byla až ve třetím endu dvojka ve výhodě pro Švédky, hned v následujícím endu se jim však podařilo Češkám ukrást trojku. Tým Anny Kubeškové zabojoval a náskok stáhnul na dva body, nicméně víc se jim nepodařilo a se zatím neporaženým týmem prohrály 6:8. V tomto utkání házela první kameny opět Ežen Kolčevská a dle místní statistiky se jí to dařilo na 100 %!

V základní části následují tyto soupeřky (zahájení dle středoevropského času):

Středa 0:00 Dánsko (Jensen)
Středa 19:00 Rusko (Moiseeva)
Čtvrtek 14:00 Švýcarsko (Feltscher)
Čtvrtek 19:00 Německo (Jentsch)
Pátek 14:00 USA (Sinclair)
Pátek 19:00 Japonsko (Koana)

 


Sledujte kanály ČSC: twitter, facebook, instagram, RSS

Atmosféru v dějišti mistrovství přiblíží kanály týmu (twitter, facebook, instagram) a také blog týmového kouče Karla Kubešky.


 

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024