Paulovi vyhráli turnaj WCT v St. Gallenu!

7. 10. 2019

Vícenásobní mistři ČR kategorie mixed doubles vybojovali další medaili z turnaje Světové curlingové tour WCT, když po stříbru z Tallinnu přivezli ze St. Gallenu zlato. Skvěle nastartovaná sezóna může skončit i ziskem postupových bodů pro Olympijské hry.
 
Češi zvládli základní část bez porážky, když překonali i pár Perret / Rios, držitele stříbra z OH 2018. Dvakrát to však bylo těsné, když po základní části nebylo rozhodnuto. Na tomto turnaji v takové situaci není extraend, ale pouhý rozstřel. Jediný hod tedy rozhodne o výsledku utkání. Tato situace nastala při utkání se Švýcary Huppi / Weiss a s Němci Schoell / Kampf. V obou případech tyto kameny házela Zuzana Paulová a oba skvěle zvládla a díky tomu Češi skupinu vyhráli a postoupili do playoff.
“Bylo to poprvé, kdy jsme na turnaji hráli místo extraendu shoot out, takže jsme vlastně i rádi, že jsme si tento systém zkusili. Asi nadále preferujeme extraendy, ale byla to docela zábava. Zvlášť když mi to dvakrát tak hezky vyšlo,” zhodnotila Paulová.
 
Díky umístění mezi nejlepšími čtyřmi v celkovém pořadí Češi postoupili až do čtvrtfinále. Týmy z 5. až 12. pozice ještě hráli kvalifikační utkání. Ve čtvrtfinále Paulovi jednoznačně překonali skotský pár Aitken / Andrews 6:3. V semifinále jasně přehráli Švýcary Engler / Hefti poměrem 7:3. Ve finále se česká dvojice utkala se švédským párem Westman / Ahlberg a vývoj utkání byl odlišný od předchozích. Češi tentokrát museli celou dobu dotahovat a do poslední endu šli za stavu 3:4 a bez výhody posledního kamene. Díky chybě seveřanů však mohli Paulovi ukrást tři body a tím utkání otočit a získat letošní první zlato.
Playoff popsal Tomáš Paul: “Ve čtvrtfinále i semifinále se nám vcelku dobře dařilo již od začátku vyvíjet na soupeře tlak, čímž jsme se dostali do vedení, které se nám podařilo s přehledem udržet. Finále byl stejný obrázek, ale z druhé strany. Švédi byli po celý zápas o kus lepší a my se jen snažili trpělivě držet těsné skóre s tím, že snad od nich přijde jeden nepřesný end. Ten naštěstí přišel v posledním endu při jejich powerplay, kdy udělali hned dvě zásadní chyby a my zahráli stoprocentně,  čímž se nám po jejich prohozeném draw do jedné stopy (stačilo být v  osmi stopách na extraend) podařilo ukrást trojku.”
S finálovou dvojicí Westman / Ahlberg se Paulovi utkali již počtvrté, ale doteď se je nedokázali porazit.
“Dlouhodobě se nám proti nim moc nedaří, ale myslím, že pomalu přicházíme na to, jak na ně hrát. Pro příště už víme, jaké změny ve stylu vedení hry bychom udělali.” dodal Paul, který naznačil i další plány: “za čtyři týdny nás čeká Lodž, kde chceme znovu postoupit do play-off. Samozřejmě bychom se rádi umístili na podiu, ale chápeme, že udržet se na podiu při každém turnaji je hodně obtížné vzhledem ke zvyšující se konkurenci.”
Turnaj Světové tour v Lodži se koná 31. 10 – 3. 11. V prosinci a lednu Paulovi vyrazí na turnaje ve Spojených státech a Kanadě.
 
Paulovi na konci září vybojovali stříbro na turnaji WCT v Tallinnu, kdy ve finále těsně podlehli bronzovým olympionikům Skaslien / Nedregotten.
Paulovi v této sezóně vyhráli 1. kvalifikační turnaj a tím si rovnou zajistili postup do finále MČR (1. – 4. února 2020). Vítěz MČR bude reprezentovat na mistrovství světa (duben 2020), ze kterého je již možné získat postupové body na Olympijské hry. Postupové body lze získat pouze z MS 2020 a MS 2021.  

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024