MČR seniorů & seniorek a akademici na Roztylech

9. 5. 2018

Roztylská hala o víkendu přivítá mistrovství ČR v kategorii seniorů a seniorek, zároveň se v ní odehraje turnaj vysokoškolských studentů.

MČR seniorů a seniorek

Mistrovství se účastní šest mužských a pět ženských týmů. Senioři si vzájemně zahrají ve dvou skupinách z nichž týmy na první pozici rovnou postoupí do semifinále, zbývající celky se ještě utkají ve čtvrtfinále o zbylé dvě semifinálové pozice. Vítězní semifinalisté se následně utkají o titul mistra, poražení se utkají o bronz.

Seniorky hrají systémem každý s každým v jedné skupině. První tým rovnou postoupí do finále, druhý a třetí celek se utká o pozici druhého finalisty.

Mistři ČR v kategorii seniorů a seniorek získají právo reprezentovat na mistrovství světa seniorů a seniorek (duben 2019).
Na nedávném mistrovství světa 2018 skončila seniorská reprezentace na 21. místě, seniorky se tohoto MS nezúčastnily.

Průběžné výsledky: seniorky, senioři

V obou kategoriích se objevují jiné sestavy než v loňském roce. Seniorští mistři 2017 (Hajtl, Resl, Zinga, Plzák) nyní hrají ve dvou týmech (CC Ledoborci a 1. CK Brno, složený z loňských stříbrných seniorů). Většina seniorských mistryň z předchozího ročníku (Kubešková, Číháková, Candrová, Neznalová, Měchurová) nastoupí za Falcon Praha.

Turnaj akademiků

Pro studenty vysokých škol je otevřen turnaj akademiků, který se bude střídat ze seniory na roztylském ledě. Turnaje se zúčastní osm celků, kteří si zahrají základní část rozděleni do dvou skupin, z nichž postoupí první dva týmy do vyřazovacích bojů.

Českou reprezentaci vysokoškolských studentů a studentek na Univerziádu 2019 vybere národní trenér. V letošním ročníku je dvojnásobek týmů oproti loňsku.

Průběžné výsledky akademiků zde

Loňští vítězové (Vedral, Klípa, Candra, Bukovský) nyní soutěží ve dvou týmech (Ledoborci 7 a Dion).

Rozpis

Společný rozpis obou soutěží naleznete zde (pdf). Začíná se v pátek v 14.15 prvními zápasy seniorek.

 

Finále všech tří zmíněných soutěží začíná v neděli od 17.15 (v hale můžete od 16.15 fandit při přenosu z hokejového MS: CZE – FRA)

Registrace na TŘESK CURLING KEMP zahájena

13. 6. 2024

Hledáme hlavního icemakera

30. 5. 2024

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024