Finále žen 3/5 – pátek

Finálový turnaj žen | 3/5 – pátek

Liboc 3 vyhrála všechny zápasy základní části a postupuje přímo do finále. V sobotu ráno se utkají obě Savony o místo druhých finalistek

Průběžné výsledky zde.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Ráno se utkala Savona M a Liboc 3 a utkání se hrálo velmi vyrovnaně, neopakoval se výsledek z předchozího zápasu základní části, který skončil o sedm bodů. Tým Anny Kubeškové si vytvořil v úvodu malý náskok, o který se v napínavém zápase nenechal obrat. Liboc nakonec zvítězila 7:5 a zajistila si přímý postup do finále.

Na sousední dráze se hrál zápas Savony H a Zbraslavi W. Zbraslav musela vyhrát tento i odpolední zápas, aby měla šanci na postup do play off. Savona však měla celé utkání naprosto pod kontrolou a Zbraslavi se ani tentokrát nepodařilo zvítězit a prohrála 2:7 po osmi endech. Tím se její naděje na postup rozplynuly a proto rovnou kontumovala i poslední odpolední zápas proti stále neporažené Liboci.

Vzhledem k zmíněné kontumaci se odpoledne hrálo pouze jediné utkání: Savona H vs. Savona M. Pro oba týmy to byl pouze trénink na sobotní semifinále, jelikož již bylo jasné, že oba celky postupují. Předchozí souboj těchto týmů v základní části skončil jasným vítězstvím 9:4 pro tým H a v pátečním zápase to vypadalo podobně, když tým Hany Synáčkové vedl po čtyřech endech 7:1. Druhá polovina utkání by se však dala nazvat „velká curlingová loupež“, jelikož tým M po dvojce ve vlastní výhodě postupně ukradnul pět bodů a do desátého endu tedy týmy vstoupily za stavu 8:7 pro Savonu M, s výhodou pro tým H. Utkání tak získalo nečekaný obrat a fanoušci Savony M, kterých bylo v publiku víc, seděli jako na jehlách a s napětím sledovali, jestli se jejich oblíbenkyním podaří ukrást i popáté v řadě. Ofenzivní end měl nadějný průběh pro oba celky, rozhodující však byl až poslední kámen týmu M, který byl možná trošku delší a točil méně než bylo potřeba a připravil soupeřkám šanci na double take out (vyražení dvou kamenů). Čtvrtá hráčka Savony H Michaela Nádherová při svém posledním odhozu nezaváhala a přesným take outem se zbavila kamenů soupeřek a rozhodla zápas ve prospěch svého týmu. Savona H si připsala zisk čtyř bodů a zvítězila 11:8. Odveta se pod hlavičkou semifinálového utkání odehraje v sobotu od 9.30.

Pořadí týmů po základní části finálového turnaje:

1. Liboc 3 6:0
2. Savona H 4:2
3. Savona M 2:4
4. Zbraslav W 0:6

Souhrn ostatních dnů zde.

Partneři českého curlingu

Kolibris obhájil titul mistrů republiky kategorie seniorů

15. 5. 2024

Na MS seniorů skončili muži ve čtvrtfinále, ženám se bohužel postoupit nepodařilo

5. 5. 2024

„Výsledek na MS je pro nás zklamáním,“ říká Zuzka Paulová

4. 5. 2024