Finále žen 3/5 – pátek

Finálový turnaj žen | 3/5 – pátek

Liboc 3 vyhrála všechny zápasy základní části a postupuje přímo do finále. V sobotu ráno se utkají obě Savony o místo druhých finalistek

Průběžné výsledky zde.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Ráno se utkala Savona M a Liboc 3 a utkání se hrálo velmi vyrovnaně, neopakoval se výsledek z předchozího zápasu základní části, který skončil o sedm bodů. Tým Anny Kubeškové si vytvořil v úvodu malý náskok, o který se v napínavém zápase nenechal obrat. Liboc nakonec zvítězila 7:5 a zajistila si přímý postup do finále.

Na sousední dráze se hrál zápas Savony H a Zbraslavi W. Zbraslav musela vyhrát tento i odpolední zápas, aby měla šanci na postup do play off. Savona však měla celé utkání naprosto pod kontrolou a Zbraslavi se ani tentokrát nepodařilo zvítězit a prohrála 2:7 po osmi endech. Tím se její naděje na postup rozplynuly a proto rovnou kontumovala i poslední odpolední zápas proti stále neporažené Liboci.

Vzhledem k zmíněné kontumaci se odpoledne hrálo pouze jediné utkání: Savona H vs. Savona M. Pro oba týmy to byl pouze trénink na sobotní semifinále, jelikož již bylo jasné, že oba celky postupují. Předchozí souboj těchto týmů v základní části skončil jasným vítězstvím 9:4 pro tým H a v pátečním zápase to vypadalo podobně, když tým Hany Synáčkové vedl po čtyřech endech 7:1. Druhá polovina utkání by se však dala nazvat „velká curlingová loupež“, jelikož tým M po dvojce ve vlastní výhodě postupně ukradnul pět bodů a do desátého endu tedy týmy vstoupily za stavu 8:7 pro Savonu M, s výhodou pro tým H. Utkání tak získalo nečekaný obrat a fanoušci Savony M, kterých bylo v publiku víc, seděli jako na jehlách a s napětím sledovali, jestli se jejich oblíbenkyním podaří ukrást i popáté v řadě. Ofenzivní end měl nadějný průběh pro oba celky, rozhodující však byl až poslední kámen týmu M, který byl možná trošku delší a točil méně než bylo potřeba a připravil soupeřkám šanci na double take out (vyražení dvou kamenů). Čtvrtá hráčka Savony H Michaela Nádherová při svém posledním odhozu nezaváhala a přesným take outem se zbavila kamenů soupeřek a rozhodla zápas ve prospěch svého týmu. Savona H si připsala zisk čtyř bodů a zvítězila 11:8. Odveta se pod hlavičkou semifinálového utkání odehraje v sobotu od 9.30.

Pořadí týmů po základní části finálového turnaje:

1. Liboc 3 6:0
2. Savona H 4:2
3. Savona M 2:4
4. Zbraslav W 0:6

Souhrn ostatních dnů zde.

Partneři českého curlingu

Zlato z Prague Trophy putuje do Číny, nejlepšími Čechy byli Paulovi

12. 4. 2024

Paulovy čeká poslední turnaj před mistrovstvím světa, zahrají si Prague Trophy

4. 4. 2024

Junioři a žáci mají za sebou první část MČR

27. 3. 2024