Začíná mistrovství republiky mixed doubles

27. 2. 2026

Celkem osm týmů s cílem vyhrát si letenku na mistrovství světa do Ženevy v dubnu. Mezi nimi pět olympioniků a dalších zkušených hráčů z řad juniorů i dospělých. Začíná finálový turnaj mixed doubles.

Favoritem je loňský vítěz, dvojice Zelingrová / Chabičovský, ale také olympijský pár z roku 2022 – Paulová / Paul. Daleko za těmito dvěma však nejsou ani další dvojice, juniorští šampioni Krupičková / Blaha nebo olympijský skip Klíma se svou zkušenou ženskou reprezentantkou Klímovou.

Všechny zápasy je možné sledovat na kamerách na kanále YouTube nebo přímo v pražské hale na Roztylech. Rozpis a průběžné výsledky budou k dispozici na webu nebo na sociálních sítích svazu.

Finálového turnaje se zúčastní celkem osm dvojic. Jistou účast měli loňští mistři Zelingrová / Chabičovský. K nim se přidají tyto týmy:

1. kvalifikační turnaj se hrál během prodlouženého víkendu od 25. října 2025. Do finálového turnaje z něj postoupili: Farková / Jakl, Cihlářová / Macek a Paulová / Paul.

2. kvalifikační turnaj se hrál během prodlouženého víkendu ve dnech 15.—17. listopadu. Do finálového turnaje z něj postoupili Krupičková / Blaha, Klímová / Klíma a Jelínková / Mihola.

Národní kouč Wade Scoffin udělil divokou kartu dvojici Horáková / Horák, která se v průběhu sezony potýkala se zraněním a nemohla tak plnohodnotně absolvovat kvalifikační turnaje.

 

Podrobnější informace jsou uvedeny na webu curling.cz/finaleMD2026

Nové svazové auto díky dotaci NSA

10. 7. 2026

Olympiáda by byla taky moc pěkná výzva, říká organizátorka ME v Ostravě

10. 7. 2026

Registrace na turnaje WCT na Roztylech je otevřena!

9. 7. 2026