Neznalovi potřetí v sezóně ve čtvrtfinále WCT

Pár Veronika Neznalová / Matěj Neznal, který je aktuálně druhou nejlepší českou dvojicí v rankingu Světové tour, postoupil do čtvrtfinále WCT Dutch Masters Mixed Doubles 2020, kde podlehl následným švédským vítězům. V této sezóně se jedná o jejich již třetí postup do playoff turnaje WCT, po zářijovém turnaji v Oberstdorfu a říjnovém Kitzbühelu. Průběh turnaje… více

Kvalifikace mužů na mistrovství světa

Dnes ve Finsku začíná kvalifikace o postup na mistrovství světa, kterou hraje i mužská reprezentace Lukáše Klímy. Tento tým si účast vybojoval zlatem z béčkového mistrovství Evropy. Tímto výsledkem navíc zajistil České republice místo v evropském áčku. Přímý postup z ME-B na mistrovství světa není možný. České ženy na mistrovství Evropy skončily šesté a tím… více

1. liga a divize se blíží k závěru

O víkendu se na Roztylech odehraje další část mužské 1. ligy a divize 1. liga mužů – skupina A V 1. lize spolu týmy ve skupině A hrají již podruhé v této sezóně a vzhledem k vyrovnaným výsledkům na čelních pozicích, se již láme chleba. Poslední utkání jsou naplánována na 1. března. Prvoligová skupina B… více

Kubešková opět v Bernu

Druhý víkend roku a hned druhý turnaj. Aktuální česká ženská jednička hraje turnaj Světové tour v Bernu. Tým Anny Kubeškové opět po roce hraje International Bernese Ladies Cup. Letos se koná již 52. ročník tohoto turnaje Světové curlingové tour. Zúčastní se 32 týmů, které se utkají systémem 3KO, což znamená, že jednotlivé týmy postupují proměnlivým… více

Zelingrová / Chabičovský vyhráli MČR-J mixed doubles

Úvodní ročník MČR-J mixed doubles vyhrála dvojice Julie Zelingrová / Vít Chabičovský.  Zelingrová / Chabičovský ve finále překonali pár Klára Baudyšová / Matyáš Votava poměrem 9:5. V zápase o bronz zvítězili Klára Koscelanská / David Jakl nad dvojicí Karolína Špundová / František Jiral. Bronzový pár zvítězil 8:7, když v posledním endu napínavého zápasu ukradl jedničku…. více

Klíma ve čtvrtfinále v Perthu

Aktuální mistři ČR v týmu skipa Lukáše Klímy hráli o víkendu turnaj Světové tour Perth Masters, ve kterém postoupili do čtvrtfinále. Češi hned v prvním zápase překonali tým Brada Gushuea poměrem 6:3. Tito Kanaďané jsou držitelé zlata a stříbra z mistrovství světa, polovina týmu má i olympijské zlato. Český tým následně těsně porazil čtveřici skipa… více

EUROVIA liga vozíčkářů vrcholí a startuje MČR J MD

O prvním lednovém víkendu se na Roztylech dohraje EUROVIA liga vozíčkářů, která určí týmy postupující do MČR vozíčkářů. Na Zbraslavi se koná 0. ročník MČR mixed doubles juniorů   EUROVIA liga vozíčkářů V listopadu se odehrála tři z pěti kol letošní ligy. Průběžnou tabulku nyní vede tým z Itálie, naopak Novému Městu hrozí, že nepostoupí… více

Nový rok otevírají čtyři týmy v zahraničí

Hned po Novém roce vyrazily čtyři české týmy na turnaje Světové tour do zahraničí. První dva české mužské týmy (Klíma a Šik) se spolu s ženskou jedničkou (Kubešková) vydali do skotského Perthu. Mistři mixed doubles (Paulová / Paul) budou po americkém bronzovém angažmá soupeřit v Kanadě.   Perth Masters Tento tradiční turnaj hraje 24 mužských… více

Paulovi vybojovali bronz na WCT v USA!

Aktuální mistři v párovém curlingu uzavřeli kalendářní rok ziskem bronzu na turnaji Světové curlingu v Charlotte, NC. V základní části se hrála pouze tři utkání a Paulovi je všechny vyřešili jednoznačně: na úvod překonali Allison / Allison 13:1, poté porazili Poulin / Poulin 9:4 a nad Munich / Munich vyhráli poměrem 10:1. Díky tomu Paulová… více

Paulovi uzavřou rok v USA

Česká párová jednička Zuzana Paulová / Tomáš Paul stráví poslední dny roku 2019 v Charlotte v Severní Karolíně, kde se zúčastní turnaje Světové curlingové tour Southern Mixed Doubles. Turnaj se koná již pošesté. Zúčastní se 24 týmů, z nichž je osm domácích, jedenáct pochází z jiných měst v USA, čtyři páry přijíždí z Kanady a… více